Ufak Bilgiler

Ayın Hareketlerinin Yaşamımızdaki Yeri

Ayın Hareketlerinin Yaşamımızdaki Yeri

Ay, güneşten aldığı ışığı ve enerjiyi Dünya’ya yansıtır. Bu sebeple Dünya üzerinde çok etkili olur. Ay’ın değişik devreleri, bedenimiz, davranışlarımız, zekâmız kısaca her yönümüzde değişiklikler meydana gelir. Denizler, dağlar, hayvanlar, bitkiler, madenler, sıvılar bu durumdan nasibini alır.

Çok eski zamanlardan beri, bunları bilen meslek erbapları işlerini buna göre planlamaya dikkat etmişlerdir. Doğru zamanda yapılan tarım, daha sağlıklı ve çok ürün almayı sağlar. Doğru zamanda yapılmış turşu, salamura, şarap daha uzun süre ve daha çok lezzet demektir.

ay hareketi

Ay güneş sistemindeki en hızlı ve değişken gezegendir. Bu durum insanları etkiler. Özellikle Ay tarafından yönetilen yengeç burcu insanı değişken ve aceleci olur.

Ay’ın değişik evreleri vardır. Güneş’ten aldığı ışığı yansıtma durumuna göre; yeniay, ilk yarı, dolunay ve son yarı şekilleri vardır. 28 günde 12 burcu dolaşarak bir devresini tamamlar. Son 3 gün görünmez olur. Ayın tur başlangıcı yeniaydır. Yeniay zamanı sıcaklık ve nem artması nedeniyle üretime dönük enerji potansiyeli çok yüksek olur. Vücut sıvılarında artış, bedensel güçlenme, zekâda canlılık görülür. Aşkta, işte, şansta, eğitimde, sağlıkta işler rast gider. Hastalar bedenen kuvvetlenir, iyileşme süresi kısalır.

Sinek, böcek ve diğer hayvanlarda çoğalma olur. Hayvanların sokma, yeme ve parçalama gibi istekleri artar. Bitkiler, ağaç ve meyveler daha hızlı büyür, gelişir, olgunlaşır. Daha lezzetli olur.

Dolunayda enerji potansiyeli en yüksek seviyeye ulaşır. Ancak zorlayıcı ve zarar verici yöndedir. Ayın bu güçlü çekim kuvveti insan vücudunda sıvısal, duygusal, fiziksel artışlara, dolayısıyla farklı değişikliklere sebep olur. Artan bu enerji çeşitli patlamalara yol açabilir. Kavga, cinayet, dargınlık, intihar vakaları artabilir. Hükmedilmesi zor olan bilinçaltı, sezgiler, kin ve nefretler harekete geçer. Soğukluk ve kuruluk artar. Verim düşer. Damarlarda kan azalır. Büyüme, gelişme, zekâ azalır. Hastalıklar ağırlaşır. Bitkilerin lezzeti azalır.

 

 

 

Tweet Pin It
Kategori: Burçlar, Genel

Benzer Konular

Winx Buz Ejdere Karşı

Son zamanlarda sık sık isminden bahsettiren Winx, internet ortamında ise bir çok eğlenceli oyunu ile...

Adidas 2015 Ayakkabı Modelleri

Her sezon olduğu gibi yine 2015 yılına yep yeni sezonları ile damgasını vuran Adidas, farklı...

Kara Ekmek yeni sezonda devam edecek mi Final mi yapacak

Kara Ekmek yeni sezonda devam edecek mi,Kara Ekmek dizisi final yapacakmı,Kara Ekmek devam edecekmi, Atv...

Hopi Paracık Nedir ?

Hopi Nedir,Hopi Paracık,Hopi Paracık Kullanımı,Hopi Paracık İndir, Geçtiğimiz günlerde yep yeni bir uygulama ile müşterilerine...

Aşk Yeniden Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Yeni sezonun başlaması ile TV ekranlarının en çok izlenen kanallarından biri olan FOX TV yep...

Yukarı