Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Saçlar kesildikleri andan itibaren belli bir hızla uzamaya başlar. Fakat beklemek çoğu zaman sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu yüzden saçımızı uzatmak için belli yöntemlere başvururuz. Bu yöntemlerden bazılarını daha duymadık bile. Avokado cilt için ve saç için başvurulan tropik meyvelerden biridir. Maske yöntemiyle kullanılan avokado peki saçı uzatır mı?

Avokado yüzyıllardır kadın güzelliğinde kullanılan bir yöntemdir. Eski mısırda güzellik amacıyla kullanıldığı söylenir. Avokadonun içeriğinde C ve E vitaminleri bulunmaktadır. Özellikle E vitamini saçlar ve cilt için çok önemli bir vitamindir. E vitaminleri hücrelerin yenilenmesini sağlar ve tüylerin – saçların kökünü kuvvetlendirir.

 

Ayrıca hücreleri yenilediği için cilt içinde önemlidir. C vitamini ise vücut yapısını kuvvetlendiren, bağışıklığı kuvvetlendiren bir yapıya sahiptir. Bu içerikler sahip olan avokado saç dökülmesini yavaşlatmak ve saçların uzamasını sağlamak amacıyla sıkça kullanılır. Ayrıca saça parlaklık ve güç verir. Özellikle saç dökülmesi kadınların kâbusu haline geldiği için saçı güçlendiren yapısı çok önemlidir.

 

?

 

Avokado kullanılması son derece kolay bir meyvedir. Su veya yumurta kullanarak avokado ile bir karışım hazırlayabilir ve saçınıza nüfuz ettirebilirsiniz. Su ile yapmak istiyorsanız avokadoyu iyice ezin ve su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Daha sonra saçınıza ve isterseniz derinize sürün. İçinde bulunan E vitamini sayesinde ölü deriniz yenilenecek ve saç kökleriniz daha kuvvetli hale gelecektir. Bu sayede saçınızda uzama da meydana gelecektir. Bu karışımı yumurta ile de yapabilir ve saçınızı uzatmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER