Aşk Yeniden Dizisi Gülsüm – Tülin Oral kimdir

0
68
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Gülsüm –

 

Kaç sezondur ilgi ile izlenerek bu sezonda final yapan Aşk Yeniden Dizisi güçlü oyuncu kadrosu ile izleyicilerinden tam not almıştır. Bu dizi de Gülsüm karakterine hayat veren usta oyuncu Tülin Oral‘ dır.

 

  Tülin Oral 8 Ağustos 1937 İstanbul doğumludur. Esasen deneyimli ve usta bir tiyatro oyuncusudur. Son yıllar da Dormen Tiyatroların da uzun yıllar sahne almış ve Devlet Tiyatroları’ndan emekli olmuştur. Dizi oyunculuğunu çok sevmemesine rağmen ilk oynadığı dizi olan Yabancı Damat dizisin de Eftelya karakteri ile geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Ardından bir kaç dizi de daha rol alarak en son rol aldığı dizi Aşk Yeniden dizisidir. Sinema oyunculuğuna da 1967 yılın da Balatlı Arif filmi ile başlamıştır. Bir kaç sinema filmin de oynayarak 1997 yılında Afife Jale Tiyatro ödüllerinden ” en iyi yardımcı kadın oyuncu ” ödülüne layık görülmüştür. 2012 yılı itibari ile Çehov Makinesi adlı tiyatro oyunundan sonra tiyatroyu bırakmıştır.

 

Tülin Oral, Aşk Yeniden dizisin de Gülsüm Şekercizade karakterine hayat vererek büyük beğeni toplamıştır. Babaanne rolünü canlandıran Gülsüm, dizi de torunlarına çok bağlı, çok zengin olmasına rağmen çok alçak gönüllü bir kişidir. Ama aynı zaman da otoriter bir kişiliğe sahiptir. Dizi de gelini olan Mukaddes ile hiç anlaşamadıkları için sürekli bir didişme halindedirler.

CEVAP VER