Aşk Geçici Bir Duygu mudur?

0
53
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Aşk Geçici Bir Duygu mudur?

Aşkın kendisine inanmayanlar, aşka süre biçenler, evlilikten sonra bittiğine inanlar… Görüldüğü gibi aşk ile ilgili çeşitli fikirler ve rivayetler bulunuyor. Aşkın ömrünün 3 yıl ya da 5 yıl olduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Aşk diye bir şey yok diyenlerde oldu. Genel olarak ise evli çiftlerden gelen, evlendikten sonra her şeyin bittiği yönündeki iddialar da vardı.

n815v

Aşk ile ilgili bilimsel çalışmalarda; aşkın hormonlarla ilgili olduğu da söylenmiştir, Mr çekilerek beyinle olan ilgisi de araştırılmıştır. Aslında tüm bunlar sadece kişilerin aşka bakış açısına göre değişiklik gösterir. Uzun yıllar birlikte olan, birbirini hala çok seven insanlar var dünya üzerinde. Ancak aradaki duygu aşk mıdır? Sevgi midir? Soruları gündeme geliyor bu şekilde de.

İnsanlar bir ilişkiye başlayıp, ilişkinin ilk zamanlarında duygularını en üst seviyelerde yaşarken vakit geçtikçe bu duygularda azalma ya da duyguların türünde değişiklikler olabiliyor. Bazı olaylar ve uzun zamanlar sonra iki insan birbirinden nefret eder hale gelebiliyorsa; aşk geçicidir demek doğrudur. Bunun yanında uzun yıllar birlikte olup ayrılmayanlar da var elbette. Bu durum içinse şöyle bir açıklama getirilebilir. İlk zamanlarda yaşanan aşkın yerini alan sevgi ve saygıdır. Aşkın geçici bir duygu olduğu gerçeğini söylemek son zamanlarda daha mümkün hale geldi. Aşk kesinlikle vardır ancak bu duygunun geçici olduğu da bir gerçektir.

CEVAP VER