Aşk Acısı Nasıl Geçer?

0
74
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Acısı Nasıl Geçer?

Hemen hemen pek çok insanın başından geçmiştir. Yanlış insan ile kurulan hayaller sonucunda yaşanan hayal kırıklıkları insanları derinden etkilemektedir. İki insanın anlaşması ve sorunsuz bir ilişki yürütmeleri oldukça zor bir durumdur. Bu yüzden çok sık yaşanan problemler arasında yer almaktadır. Kimileri biten ilişkinin ardından normal hayatına devam etmekteyken kimileri aşk acısını çok zor atlatmakta ve hayatını derinden etkilemektedir.

Ask-Acisi-Cekiyorum

Aşk Acısı Geçirmenin Yolları Nelerdir?

  • Aşk acısı hemen geçebilecek bir durum değildir. Özellikle uzun bir süre devam eden ilişkilerde alışkanlık ile birlikte kalp kırıklıkları insanı derinden etkilemektedir. Zamana bırakarak yavaş yavaş alışamaya çalışın. Sonuçta size acı yaşatan kişiye de yavaş yavaş alıştınız aniden olmadı bu alışkanlık.
  • Aşk acısı yaşadığınızı kabul edin ve içinizden geliyorsa ağlayın. Bu acıyı içinize atmayın. İçinize attığınız zaman bir süre sonra yaşanan sıkıntılar birikmekte ve daha da zorlayıcı bir hal almaktadır. Mümkünse sizi anlayacak derdinizi paylaşacak güvendiğiniz bir yakınınıza içinizi dökün.
  • Bir süreliğine yaşadığınız ortamı değiştirmeniz iyi gelebilir. En yakın arkadaşınızda ya da akrabanızda kalabilirsiniz. Hatta mümkünse tatile çıkmayı deneyin. İçinizde yaşadığınız sorunlardan uzaklaşmak için oldukça idealdir.
  • Boş vakitlerinizi değerlendirin. Kendinize zevkle yapabileceğiniz bir hobi bulun ve sürekli olarak boş zamanlarınızda onu yapın.
  • İnsan yalnız kaldığı zaman daha çok düşünür. Özellikle uyumadan önce aşk acısı daha belirgin hissedilebilir. Bu yüzden uykunuz gelmeden yatmayın.
  • Duygusal müzikler dinlemeyin ve duygusal filmler izlemeyin. Bu size yaşadığınız acıyı hatırlatmakla kalmaz sizi daha da bunalıma sürükleyebilir. Eğlenceli ve keyifli filimler izleyip hareketli müzikler dinlemeye özen gösterin. Neşeli ruh hali aşk acısını geçirmek için oldukça etkilidir.

CEVAP VER