Ufak Bilgiler

Arınç Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

arinc-adayimiz-erdogan--4511199

AKP (Ak Parti)’nin Türkiye Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili bugün son noktayı koydu. aylardır merak edilen isim olan Cumhurbaşkanı adaylarını bugün açıkladı. Akp’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak Başbakan ’ı aday olarak gösterdiklerini resmi olarak açıkladı.

Başbakan

Bülent Arınç tam olarak şunları söyledi:
1 Temmuz Salı günü Allah kısmet ederse, bir mani olmazsa, Sayın Başbakanımızın adaylığı herhalde büyük bir ölçüde açıklanmış olacak. Biz öyle arzu ediyoruz. Konuştuğumuz, görüştüğümüz bütün arkadaşlarımız, Sayın Başbakanımızın istişare ettiği her kesim, kendisinin cumhurbaşkanı adayı olması noktasındaki görüşlerini bildirdi. Bir tek şey kaldı, o da Sayın Başbakanımızın bu konuda takdirleri.

 

Ortak çatı arayışı içerisine giren muhalefet partileri ’nu Türkiye Cumhurbaşkanılığına aday olarak gösterdiler. Bu konuyla ilgili Arınç’a ile ilgili ne düşünüyorsunuz diye sorulması üzerine Bülent Arınç ; Çatılara falan girmeyin artık. Şu güzel serginin tadını kaçırmayalım. İnşallah 1 Temmuz gününü bekleyelim. Gerçek cumhurbaşkanı adayımızın kim olduğunu, seçimleri de nasıl kazandığını hep beraber göreceğiz. Her zaman ifade ettim; aziz milletimiz, AK Parti’nin adayı kim olursa, bence onu seçecektir. Buna yürekten inanıyorum. Çünkü bizim adayımız, milletimizin de istediği, arzu ettiği, beğendiği, desteklediği bir aday olacaktır. Onun dışındaki adaylara da söyleyecek hiçbir sözüm yok. Diyerek sözlerini bitirdi.

Tweet Pin It
Kategori: Siyaset

Benzer Konular

Asgari Ücret Ocak Ayında 1 300 TL Olacak mı

İnternet ortamında ve sosyal medyada en çok aranan ve okunan haberlerden biri olan Asgari Ücret...

Nasıl Oy Kullanılır 2014 Seçim Pusulası

2014 Yerel seçimler pazar günü başlıyor. Peki nasıl oy kullanacağınızı biliyormusunuz ? 53 Milyon civarında...

AKP’nin Yasaklanan Türk Bayraklı İstiklal Marşı Olan Seçim Reklamı

Belediye ve yerel seçimlere çok az kaldı. Partiler seçim vaatlerine ve reklamlarına yoğunluk gösteriyor Ak...

Burhan Cahit Bingöl Kimdir ?

Yerel seçimlerin başladığı şu sıralar bir çok büyükşehir belediye ve muhtarların seçim propagandalarını görüyoruz. Yolda...

Yukarı