Ana Sayfa » Genel » Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellenmesini Nasıl Devre Dışı Bırakırız ?

Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellenmesini Nasıl Devre Dışı Bırakırız ?

Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellenmesini Nasıl Devre Dışı Bırakırız ?

 

Hepimizin sorunudur internet paketimizin bitmesi ve bu paket nasıl bitiyor biliyor muyuz? O cebinizde taşıdığınız akıllı telefonunuz içine yüklediğiniz uygulamalarınız sayesinde bitiyor. Çünkü uygulamayı indiriyoruz ve öyle bırakıyoruz otomatik güncelleme yapıyor ve internet paketimizi bizden habersiz bitiriyor. Hadi o zaman Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellemesini Devre Dışı Bırakın ve internet paketinizi biraz da olsa rahatlatın. Android’de her zaman ki basitliği bu işlemde de geçerlidir.

 

Biliyorsunuz Android ilk başta Google Play ile başladı ve isim değiştirip Play Store ile devam ediyor. Uygulama diyarı Play Store da ufak bir ayarlama ile Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellemesini Devre Dışı Bırakın. İlk yapmamız gereken işlem Play Store uygulamasına giriş yapıp aya

rlar bölümüne girmemizdir. Ayarların içinde bulunan Uygulamaları Otomatik Güncelle sekmesine tıklayın ve açılan menüden Uygulamaları Yalnızca Kablosuz Bağlatın Üzerinden Güncelleye işaretleyin ve işlemimiz tamamlandı. Sizde bu işlemi yaparak Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellemesini Devre Dışı Bırakın internet paketiniz size kalsın.

 

Yaptığınız bu işlem güncellemeyi iptal etmeyecektir. Fakat veri bağlantısı üzerinden değil yalnızca kablosuz bağlantı olduğu zamanlarda güncelleme yapacaktır. Veri bağlantısında size ait olan paketinizde 1 MB bile uygulama güncelleme için düşüş yaşamayacaktır. Android sistemi basit sistem olduğu için bazı işlemler de aynı mantıkta ilerlemektedir. Android’de Uygulamaların Otomatik Güncellemesini Devre Dışı Bırakın ve aynı mantık ile bir sürü işlem tamamlayın. Yepyeni makalelerde görüşmek dileğimle.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress Blogunuzu Spamlardan Nasıl Korursunuz?

WordPress Blogunuzu Spamlardan Nasıl Korursunuz?     Wordpress Dünya genelinde pek çok sitenin alt yapısını oluşturmaktadır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir