Android Uygulamaları Ve Oyunları Windows Phone’da Nasıl Çalıştırılır?

0
66
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

 

 

               Piyasaya artık yerleşti diyebileceğimiz Windows phone’lar da ki en büyük sorun mağaza olarak gözüküyor. Diğer işlemcilerin gerçekten çok gerisinden geldiğini söyleyebiliriz. Yaklaşık 4 senelik Windows phone kullanıcısı olarak bu durum beni de üzüyor idi. Ama artık Windows 10’lar piyasada ve bize pek çok konuda yardımcı olmaya çalışmış geliştiricilerimiz. Bir Android’i henüz yakalamamış olabiliriz ama APKTOW10M isimli bir programa sahibiz. Bu program nedir ne işe yarar? Şu kadarını söyleyeceğim Android uygulamaları ve oyunları Windows phone’de çalıştırmak artık mümkün. Peki bunu nasıl yapacağız?

Windows işletim sisteminizin Windows 10 olması gerekmektedir.

  • Bilgisayarınıza APKTOW10 M programını indiriniz,
  • Telefonunuzun geliştirici modülünü açınız. Bunun için ayarlar menüsünden güncellemeler ve güvenlik alt menüsünde bulunan geliştiriciler kısmına tıklamanız yeterlidir. Ayrıca telefonunuzun bulunabilir özelliğinin de açık olması gerekmektedir.
  • Usb kablo ile PC’nize bağlayınız, telefonunuzun geliştiriler için yazan kısmında eşleştir seçeneğine dokununuz size bir kod verecektir. O kodu da APKTOW10M programına giriyorsunuz. Tüm yapmanız gereken sadece yukarıdaki adımları takip etmek. Sonrasında Android programların ve ya oyunların apk dosyalarını telefonunuza yükleyerek çalıştırabilir, bu durumun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Umuyorum ki eğer Windows bu konuya önem verir ve geliştirmek için çaba sarf ederler ise Windows phone’ların piyasa da hak ettiği değeri görmelerini sağlayacaklardır. Ama uzun süredir piyasada bulunan Windows phone’lerin bu kadar yavaş gelişmeleri hepinizi olduğu gibi beni de meraklandırmıyor değil.

CEVAP VER