Android Cihazları Modem Olarak Kullanma

0
25
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

İnternet paylaşımı son dönemlerde birçok kullanıcının ihtiyacı olan işlemlerin başında gelmektedir. Çünkü internete girmek herkesin ihtiyacı olan bir işlev haline gelmiştir. İnternet paylaşımı için modemler dağıtıcılar kullanılmaktadır. Hatta kablolu modem sahipleri için de ek bir parça veya Wifi Kart adı verilen Wifi dağıtıcı ile internet dağıtılabilir. Aynı zamanda bazı programlar sayesinde kablolu internet kablosuz hale getirilebilir. Peki, Android telefonlarda interneti paylaşma özelliği nasıl yapılır? Android telefonları nasıl modem olarak kullanabiliriz? Bu sorularınızın cevabını merak ediyorsanız makalemizi okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Android telefonlarınızı modem olarak kullanabilmeniz için öncelikle bir internet paketiniz olması gerekmektedir. Çünkü modem olarak kullanmak için internet olması gereklidir. Daha sonra Android cihazınızın ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra “kablosuz ve ağlar” kısmının en altında bulunan “diğer” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan pencerede bulunan “internet paylaşımı ve taşınabilir hotspot” seçeneğine giriş yapınız. Açılan pencerede “taşınabilir Wifi hotspot” seçeneğini aktif hale getirin. Artık Android cihazınızı modem olarak kullanabilirsiniz.

Fakat paylaşmış olduğunuz internete giriş yapılabilmesi için şifre ve kullanıcı adınızı da belirlemeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz “internet paylaşımı ve taşınabilir hotspot” penceresinde bulunan “taşınabilir Wifi genel alan ayarları” menüsüne giriş yapıp kullanıcı adı ve şifrenizi belirleyebilirsiniz. Ardından belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile Android cihazınızı modem olarak kullanabilir Android cihazınızdan açmış olduğunuz internet ile başka cihazlardan internete bağlanabilirsiniz.

CEVAP VER