Ufak Bilgiler

Anasının Oğlu Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Kanal D ekranlarının 8 Ağustos günü 1. bölümünün yayınlanacağı bu dizide, bir çok ünlü oyuncu kadrosunun olduğunu görmekteyiz.  İlk tanıtım fragmanı yayınlanan dizi’nin bir çok izleyici tarafından beğenildiği yönünde ve iyi bir izleyici kitlesine ulaşması beklenmektedir.  Filmin Başrollerini bir çok komedi filminin başrollerinde oynamış olan Usta oyuncu Sermiyan Midyat’ın paylaşmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda Show Tv ekranlarında Yayınlanan Analı Oğullu adlı dizinin farklı bir versiyonu olarak yayınlanan bu dizinin reyting sıralaması beklentileri karşılayacakmı ?

’nin Konusu:

Uzun yıllardır Mardin’de yaşamakta olan köklü bir Derikfan Aşireti olan ve bu Aşiretin Ağası olan Cano Ağan’ın annesi;  diyer bir köklü aile olan Sidar ana’nın torununu istemesi ile ilgili başlayan bu macera dolu hikaye istanbula kadar uzanmıştır. Sidar Ana Yıllar önce kocası tarafından terk edilmiştir. Oğulları ile birlikte zorlu hayat mucadelesine tek başına göğüs gerek Sidar Ana, Cano ve Fırat’a hem annelik hem babalık yapmıştır.

Küçük oğlu Fırat okumuş ve mesleğini eline alıp hayatında en çok istediği hayaline kavuşmuştur doktor olmuştur. İstanbulda farklı bir kültürde yaşamakta olan Fırat bam başka bir yaşam tarzına sahiptir. Cano ise, Derikfan Aşireti’ne ağalık yapmaya başlamış o yöredekiler gibi bir yaşam tarzına sahip olmuştur.

İstemediği bir evlilik yapan Cano, Rukiye’den çocuğu olmayınca Annesi buna kızar ve diyer oğlunun yanına İstanbula doğru yolu koyulur. Cano da annesini geri getirmek için, sağ kolu olan Merdan ve Cüneyt’i ve hatta Rukiye’yi yanına alıp İstanbul’a doğru yola çıkar.  Cano bu yolculuk esnasında yanına oturan güzel kıza Aşık olur. Fırat’ın evine gelen Sidar Ana, Fıratın evinde başka bir kadının yaşadığı hakkında hiçbir bilgisi yoktur.

Cano uçakta karşılaşmış olduğunu kızın Nişanlısının olduğunu öğrendiğinde tüm hayalleri yıkılır. Derikfan Ailesi’nin bu karışık gündemi bir de iflas ettiklerini öğrenmeleriyle daha da karışır. Fakat Cano ağa yine yılmaz. Her zaman yanında olan ve güçlü duran Sidar Ana’sıyla birlikte, Merdan ve Cüneyt’i de yanına alarak ‘Analı Oğullu Yöresel Tatlar’ adlı aile restoranını açmaya kara verirler. Herşey’in yoluna girdiğini düşünen Sidar Ana’nın otuz yıl evvel ‘Ekmek almaya gidiyorum, geleceğim’ diyen kocası Abdo ağa’nın ortaya çıkmasıyla tam bir kaos oluşmuştur. Ve bunun içinden çıkmak hiçte o kadar kolay değildir.

Anasının Oğlu Dizisi Oyuncuları

Sermiyan Midyat
Onur Buldu
Melisa Sözen
Murat Başoğlu
Devrim Yakut
Durul Bazan
Gülhan Tekin
Sera Tokdemir
Köksal Engür

Tweet Pin It
Kategori: Diziler

Benzer Konular

Karadayı Dizisi 85. Bölümde Çalan Kadınım Şarkısı

Atv Ekranlarının sevilen dizisi Karadayı bu hafta yine izleyicilerini ekranlar karşına kilitledi. Her hafta pazartesi...

Karadayı Dizisi 83.Bölümde Çalan Şarkı

Atv ekranlarının sevilerek izlenen dizisi Karadayı bu hafta yine bomba gibi bir bölümü ile ekranlar...

Kertenkele Dizisi Selin Kimdir?

Atv ekranların yep yeni dizilerinden biri olan Kertenkele Dizi bu hafta yine reyting sıralamasında zirveye...

Ulan İstanbul Tarzımsın Farzımsın Şarkısı

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Ulan İstanbul bu hafta yine sevilen düetleri ile izleyicileri ekranlar...

Kurtlar Vadisi Meltem Kimdir?

Milyonların beğenerek izlediği ve ekranlarının adeta fenomen dizilerinden biri haline gelmiş olan Kurtlar Vadisi Pusu...

Yukarı