Ammar Cin Tarikatı – Türk Korku Filmi 2014

0
88
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Henüz daha dün vizyona giren bir korku filmidir Ammar Cin Tarikatı. Sözlükte araştırdığım da Ammar kelimesin bir çok anlama geldiğini gördüm film ile bağdaştırmak istedim ama pek bi anlam veremedim. Ammar ne demektir ? dersek konunun altına gerekli bilgiyi yazdım önce bir fragmanı izleyelim.

Ammar Cin Tarikatı Fragmanı

Ammar Cin Tarikatı filminin yayınlanan konusu ise şu şekilde.

Feride, sevgilisi, ev arkadaşı ve arasını yapmayı düşündüğü Barkın ile haftasonu bir dağ evine gitmeye karar verirler. Fakat istenmeyen sürpriz misafir Canan’ın gelmesiyle yolculuk gergin başlar. Bu klasik başlangıç daha önce şahit olmadığımız türden bir bulmacaya Feride’nin gözünden bizi davet eder. Birbiri ardına gelişen korkunç olaylar başta Feride olmak üzere herkesi içinden çıkması imkansız olan, adeta bir labirentin içine hapseder. Ruhsal bir işkenceye dönüşen iki günlük gezinin sonunda kim hayatta kalabilecek? “Bu yaşananların sebebi ne?” Gibi soruları sorarken, korku dolu bir serüven sizi film boyunca sürükleyecek.

 

Ammar Ne Demektir ?
1. memur eden.
2. bayındırlaştıran. (bkz. amir). – ammar b. yasir. sahabeden. ilk müslüman olanlardandır. çok işkence gördü. habeşistan’a hicret etti. annesi ilk islam şehidcsi sümeyye (r. anha)’dir.
Bayındırlaştıran, imar eden
.”

Filmin içeriğine bakıcak olursa henüz filmi izlemedim izleyen arkadaşların yorumlarını önemserim ama sanırım bana ikincil bir cin vakası filminin yeni düzenlenmiş hali gibi geldi. Tabi bu ön yargıyı yapmak filmi izlemeden eleştirmek pek iyi birşey değil ama Musallat filminden sonra pek içime sinen bir Olmadı. Yine de herkese iyi seyirler

CEVAP VER