Ana Sayfa » Bakım ve Güzellik » Altın Çilek İle Zayıflama Nedir
altin-cilek ile zayıflama

Altın Çilek İle Zayıflama Nedir

 

Zayıflamaya yardımcı besin kaynaklarından biri de dediğimiz meyvedir. Bu meyvenin görünümü ve rengi kayısıya benzer. Hem sağlığa faydalı hem de zayıflamaya yardımcı bir besin kaynağıdır. Genel olarak Kolombiya ve Peru’da üretilse de Asya, Avrupa ve ülkemizin belli bölgelerinde de yetiştirilmektedir.

En çok yaygın olduğu yer Güney Amerika’dır. Ülkemizde bilinen adı daha çok yer kirazı ya da yer çileğidir. Bu meyve sıcak iklim koşullarında yetişmektedir. Kalorisi oldukça düşük bir besin olduğundan rahatl�

�kla tüketilebilir. Mayhoş bir tadı vardır ve sadece zayıflamak için değil normal zamanda da yenebilecek bir lezzete sahiptir. İçeriğinde kalsiyum, potasyum, fosfor gibi mineraller barındıran bu meyve aynı zamanda, A, C, B1, B2, B6 ve B12 vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Yaklaşık %16 civarında bir protein değeri vardır.

Altın çilek içeriğinde bulundurduğu lifler sayesinde zayıflamada oldukça yardımcıdır, çünkü sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar ve çok fazla kalori harcamanızı sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur. Diyabet hastasıysanız bu meyveyi tüketerek kan şekeri seviyenizin düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. Yine altın çilekte antioksidan özelliği bulunduğundan detoks etkisi yaratarak kanı temizler ve damar hastalıkları oluşma riskinin azalmasına yardımcı olur. Altın çilek idrar söktürücü bir özelliği olduğundan zayıflamak için kullanılabilecek yöntemler arasında öncelikle tercih edilebilir. Bir uzman kontrolü dahilinde bu meyveyi tüketerek sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Dukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır

Dukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır   Dukan diyeti adını mucidi olan Pierre Dukan adındaki tıp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir