Akupunktur İle Zayıflama

0
32
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Hareketsizlik, yanlış beslenme,hamilelik, genetik yapımız, ilerleyen yaşımız ve daha birçok sebep ile beraber hayatımıza giren kilolardan kurtulmak, diyet ve spor yapmak hiç kolay bir süreç olmuyor. Alınan kiloları sağlıklı bir şekilde vermek ve sonrasında kilo kontrolünü sağlayabilmek gerçekten zor gerçekleşen, kişinin ciddi sorunlar yaşamasına neden olan bir durum yaratabiliyor. Kilo vermenin mantığı az kalori alıp, çok kalori yakmaktan geçiyor. Alınan az kalorinin sağlıklı besinler olmasına dikkat ederek, bir takım besinlerden uzak durmak ve eşliğinde yapılan spor ile hem sarkmaları engellemek, hem de metabolizmayı hızlandırmak, sağlıklı kilo vermenin temelini oluşturuyor.

Ancak diyet yapmak o kadarda kolay olmuyor. Diyet sırasında, sürekli yeme isteklerini bastırmak, leziz birçok yemekten uzak durmak, aç bir mideyle dolaşmak zorunda olmak, bir süre sonra kilo vermeye çalışan insanın psikolojisini olumsuz etkilemeye, kişiyi mutsuzluğa sürüklemeye başlıyor.

Tüm bu sorunları yaşamamak ve aynı zamanda kolayca kilo verebilmek için, akupunktur ile zayıflama önerilen ve gerçekten işe yarayan bir zayıflama metodu. Akupunktur tedavisinde, kulakta bulunan akupunktur noktalarına, akupunktur iğneleri yerleştiriliyor. Akupunktur tedavisi ile yeme ve açlık hissi önlenebilir şekilde azaltılıyor. Diyet sırasında, midede oluşan ekşime, yanma gibi sorunların önüne geçiliyor. Diyet yaparken düşük kalori ile beslenmekten kaynaklanan halsizlik hissi yaşanmıyor ve kişi tam aksine enerji dolu oluyor. Ayrıca, yemek yedikten sonra salgılanan mutluluk hormonu, akupunktur tedavisinde, yemek yemeden de salgılanabildiği için, kişi diyet yaparken psikolojik sıkıntılarda yaşamıyor.

CEVAP VER