Akıllı Teknolojide Şarj Problemi Çözüldü

0
82
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Akıllı Teknolojide Şarj Problemi Çözüldü

Günlük yaşantılardaki teknoloji kullanımı sürekli daha ileri seviyelere taşındıkça hata daha da kolaylaşmaktadır. Yer, zaman, mekân fark etmeden her cep telefonları aracılığı ile telefon görüşmeleri, anlık mesajlaşma, oyun gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Her tüketici akıllı telefonu veya tablet bilgisayarıyla daha uzun süre vakit geçirmek, daha uzun süre işlem yapmak istemektedir. Buna engel olan şey ise maalesef şarj problemidir.

Ne yazık ki üreticiler tarafından tam performans kullanımla 10 gün gidecek akıllı telefon, tek şarjla 1 hafta kullanılabilecek bir tablet henüz üretmediler. Ama teknolojinin açığını yine teknoloji kapatmıştır. Cihazlarınızı şarj edemeyeceğiniz durumlarda önceden doldurup yanınızda bulundurduğunuz powerbank (harici batarya) yardımıyla şarj sıkıntısının önüne geçebilirsiniz.

Bir harici bataryanın şekli, tasarımı, ağırlığı tüketici yanıltmamalıdır. Tercihe etki edecek iki önemli unsur vardır. Bunlar kapasite ve kalite olarak tanımlanabilir. Öncelikle kullanılan ürünün bataryasının kapasitesi öğrenilmelidir. Bataryalarda kapasite Mah (miliamper) ile ölçülür. Akıllı telefonlarda genelde 1500-2000 Mah arasıyken bu sayı tabletlerde 6000 Mah’lara çıkabilmektedir.

telefonum-çok-yavaş-şarj-oluyor

2000 Mah kapasiteye sahip batarya 5400 Mah kapasiteli harici batarya ile 2,5 kez doldurulabilmektedir. Bu da kullanıcıya daha fazla eğlence, performans, haberleşme, çevrimiçi olma imkânı sağlamaktadır. Yolculuk, elektrik kesintisi, acil durumlar gibi şarj imkânının sağlanamadığı durumlarda hayat kurtarıcı olarak tanımlanabilir. Tüketici ihtiyacına göre kapasite tercih edilebilir. Şu anda en çok tercih edilenler 10000 Mah olan modellerdir.

Faydaları dışında dezavantajları da vardır. Bunlardan ilki tüketicinin sürekli yanında bulundurma gerekliliğidir. Kapasitesine göre sahip olduğu boyut arttığından taşıma problemi ortaya çıkarmaktadır. Diğer bir dezavantaj kalite konusudur. Muadillerine göre daha hesaplı, daha ufak garantisiz ürünler vaade etiği performansı yaşatmayabilir. Ayrıca kullanım ömrü düşünüldüğünden daha az olabilir. Fiyatları göz önüne alındığında zarar etmemek için kaliteli ve tercih edilen ürünleri araştırmak tüketiciye ekstra tasarruf ve fayda sağlayacaktır.

CEVAP VER