Ufak Bilgiler

Portakal Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Portakal Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

     Portakal çok yüksek C vitamini içeren bir kış meyvesidir. Portakalın birçok faydası olduğu bilinmektedir. da genellikle portakal kabuklarından ve portakal çiçeklerinden elde edilmektedir.

Portakal Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Portakal yağı mide hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Mide rahatsızlığı olanlar için portakal yağı kullanımı önerilmektedir. Bu yüzden birçok mide hastası tedavi amaçlı portakal yağı kullanmaktadır.
  • Portakal yağının bir diğer faydası da, romatizma ağrılarını gidermesidir. Romatizmadan kaynaklanan ağrıların dindirilmesinde portakal yağı oldukça etkilidir. Ağrı hissedilen bölgeye sürüldüğü zaman tedavi edebilmektedir.
  • Cildiniz için doğal bir tonik kullanmak istiyorsanız, cildinizi temizledikten sonra portakal yağını kullanabilirsiniz.
  • Özellikle bayanlar için çok büyük problemlerden biri olan sivilce ve akne sorununa portakal yağı çözüm sunmaktadır. Yüzde olan akne ve sivilceleri tedavi eder ve tekrar oluşmasını engeller.
  • Portakal yağı yaralara ve yanıklara sürüldüğü zaman iyileştirebilmektedir.
  • Damar sertliği, karaciğer tembelliği ve özellikle soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde portakal yağı kullanılmaktadır.
  • Cildin güzelliği için çok faydalıdır. Cildin parlamasına ve sıkışmasına yardımcı olur. Kuru ya da yağlı hangi cilt tipinde olursanız olun portakal yağı kullanımı ile cildiniz dengelenecektir.
  • Portakal yağının kadınlar arasındaki en sık kullanım alanı selülit olan bölgelerdedir. Portakal yağını selülit olan bölgeye sürerek yapacağınız masaj ile olumlu sonuçlar alabilirisiniz. Tabi ki bir kerelik bir uygulama ile sonuç almak mümkün değildir. Ama sürekli ve düzenli olarak uygularsanız zamanla selülitlerinizin azaldığını fark edeceksinizdir.
  • Portakal yağının diş etlerini güçlendirdiği bilinmektedir. Diş etleriniz zayıf ve güçsüz ise portakal yapını kullanabilirsiniz.
  • Portakal yağının sakinleştirici özelliği vardır. Stres ve yorgunluğu alarak daha rahat olmanıza yardımcı olur.

 

Tweet Pin It

Benzer Konular

Kil Maskesi ve Faydaları

Kil Maskesi ve Faydaları      Kil çok uzun yıllar öncesinde saç ve ve cilt temizliğinde...

Saç Kırılması Nasıl Önlenir?

Saç Kırılması Nasıl Önlenir?      Birçok bayan uzun ve sağlıklı saçları olsun ister. Fakat saç...

Saçların Uzamasını Hızlandıran Yöntemler

Saçların Uzamasını Hızlandıran Yöntemler      Bayanlar canları sıkıldığı zaman ilk olarak saçlarında bir değişiklik yapmak...

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapılacak Cilt Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Evde Yapılacak Cilt Maskeleri      Her cilt tipi ayrı bir bakım istemektedir....

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır?      Bayanlar hiç şüphesiz ki göğüslerine çok önem vermektedirler. Her kadın...

Yukarı