7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti Listesi

1
108
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

diyet

Ramazan Orcunun bitmesine sayılı gün kala Artık diyet konusunda birazda olsa hassas davranmamız gerektiğini düşünüyorum. Öncelikle Bir hafta gibi kısa bir sürede bu kadar kilolardan nasıl kurtulurum diyorsanız bu yazıyı dikkatli bir şekilde okuyun derim.

Öncelikle bu kadar kısa sürde bahsettiğimi kilolardan kurtulmanız için iyi bir diyet içerisine girmeniz gerekmektedir. Bunu yapmanız içinde bir doktor tavsiyesi sonrasında başlamalısınız. Yani burada anlatmak istediğimiz, diyet döneminde Vücudunuz farklılık yaşamaya başlıyor. Şu şekide düşünelim sürekli olarak yemek yiyorsunuz ve bir sabah kalktığınızda herşeyi unutup artık ben diyet yapacağım ve bir çok yiyecekten uzak duracağım diyorsunuz. Peki ama bu mümkünmü ? Mümkün olduğunu düşünelim. Bu diyete ne kadar süre sadık kalabileceksiniz. Bu çok önemli bir detay, diyete başlayacak kişilerin önce bir diyetisyene gidip daha sonra bu diyetlerin kendine uygun olduğunu sorgulayıp başlamasında fayda var.

UYARI: Bu makalede yazmış olduğumuz diyetler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kendinize uygun bir diyet başlamak için “DİYETİSYENE” başvurunuz.

Sabah

Bu diyette güne erken başlamanız gerekiyor. Kalkar kalkmaz bir bardak ılık su içtikten sonra, yürüyüşe çıkabilirsiniz. Hatta mümkünse, deniz kenarında yürümeyi tercih edin. Eve gelince 1 bardak sütlü kahve için. Sonrasında su içmeye devam.

Öğle

Öğle yemeği geldiğinde, 1.5 litre su içmiş olmanız gerekiyor. Bu öğünde 1 porsiyon brokoli, karnabahar ya da lahana yiyebilirsiniz. Yanında ayran ya da yoğurt tüketin.

Ara Öğün

Akşama kadar aç kalmanız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle, öğle ile akşam saatleri arasında şekerinizi dengeleyecek hafif bir ara öğüne ihtiyacınız olacak. Bu öğünde 3 adet light bisküvilerden yiyebilirsiniz. Hatta Special K’nın sadece 66 kalorilik krakerlerinden de tüketebilirsiniz.

Akşam
Günün en zor öğünü, akşam. Sadece yoğurt ve elma yiyebileceğiniz akşam yemeğini, saat 6-6.30 civarı yemeniz gerekiyor. Sonrasında ise bir şey yemek kesinlikle yasak.

CEVAP VER