Altı Yanan Tencerenizi Temizlemek İçin Püf Noktalar

0
38
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

Altı Yanan Tencerenizi Temizlemek İçin

Tencereyi ocakta unuttunuz ve tencerenin altının yanmasına neden olacak kadar beklediyseniz, tencerenin altının temizliği için biraz fazla özen göstermeniz gerekecek. Normal yemek ve ya lekeleri gibi temizlenemeyecek olan altı yanmış tencereler için bazı önemli noktalara dikkat ederek tencerenizin temizliğini sağlayabilirsiniz.

Altı Yanan Tencerenin Temizliği Nasıl Olmalıdır?

  • Eğer tencerenizin altı yandıysa yapmanız gereken işlem çok basit. Tencerenin yanan kısmı kapanacak kadar kaynamış su ile doldurun. Üzerine bir miktar deterjan koyarak ağzını kapatın. Uzun bir süre beklettikten sonra bulaşık teli yardımı ile sürterek temizleyin. Bu yöntemi uyulabilmeniz için kısıtlı bir zamanınızın olmaması gereklidir. Yeteri kadar vaktiniz var ise bu şekilde kolay bir yapabilirsiniz.
  • Eğer tencereyi temizlemek için uzun bir zaman diliminiz çok ise bu kez de tencerenizin içerisine biraz su koyun. Suyun üzerine tuz ve karbonat ekleyerek kaynatın. Bu şekilde altı yanmış olan tencerenin temizliğini yapabilirisiniz. İsterseniz karbonat ve tuz yerine alternatif olarak sirke koyarak da kaynatabilirsiniz. Her iki durumda da tencerenizin altının yanıklarını temizlemiş olacaksınız. Bu yöntem de oldukça basit bir yöntemdir.
  • Başka bir altı yanık tencere temizleme yöntemi de, altı yanık tencerenin içerisine bir miktar bulaşık deterjanı ve su koyarak ocağa konulur. Kısa bir süre kaynattıktan sonra ocaktan alın ve bir saat bekletin. Daha sonra temizlemesi çok kolay olacaktır.

CEVAP VER