baslik-1459603967-3

Güzelliğin Sırları

         tartışmasız bütün kadınların arzu ettiği bir kavramdır.  Oldukça göreceli bir kavram olmasına rağmen kesin olarak bilinen genel geçer bazı kurallar da vardır.  Sağlıklı beslenmek, düzenli bir yaşam, bol su içmek, spor yapmak gibi bir çok etken güzelliğinize önemli katkılar sağlar. Unutmamak gerekir ki çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Belki çocuklardan, belki yoğun iş hayatından ya da ev işlerinden kendinize vakit ayıramadınız.  Ama bu durumu istediğiniz her an değiştirebilirsiniz. Bunun için güzelliği tamamlayan unsurları bir arada inceledik.

Sağlıklı Cilt

Bir kadının güzelliği cildi ile başlar.  Bunun için öncelikle onu iyi tanımamız ve ne istediğini bilmeniz gerekirlidir.  Mesela karma bir cilt tipine sahipseniz; alın ve burun yağlı iken, yanaklar ve çene bölgesi kuru olduğu için oldukça zor bir cilde sahipsiniz demektir. Bunun için çeşitli çözümler vardır. Cildinizin neye ihtiyacı olduğunun bilincinde olup, uygun ürünler kullanılmalıdır. Doğru ürünler tercih etmek bu noktada oldukça önemlidir. Bilinen en doğal tonik gül suyudur. Cildi her gün gül suyu ile temizlemek oldukça faydalıdır. Sabun kullanmak yanak bölgenizde cildin nemini kaybetmesine bağlı olarak pullanmaya sebep olacaktır. Bu durum cildinizde kötü bir görünüm yaratacaktır. Yağsız, su bazlı nemlendiriciler kullanılmalıdır. Haftada bir yapılan maskeler oldukça faydalı olacaktır.

Doğal bir maske tarifi: Bir tatlı kaşığı bira mayasını bir tatlı kaşığı ılıtılmış sütün içinde eritip karışımı bir saat serin bir yerde bekletin.  Mayalandıktan sonrada tüm yüzünüze sürün. On dakika kadar cildinizde bekletip, durulayın.

Sağlıklı Saçlar

Işıl ışıl parlayan, hacimli saçlar her kadının hayalidir. Yazdan çıktığınız şu günlerde sıcak hava, güneş; klorlu, tuzlu su saçlarımızı oldukça yıpratmış olabilir. Mevsim değişikliği ile birlikte saçlarınızda dökülmeler de başlayabilir. Kuaförünüze uğrayıp saçlarınızın uçlarından biraz kestirmek bu durumda uygulanacak ilk adımdır. Saçlarınız hemen hareket kazanacaktır. Sağlıklı saç ve saç derisi için beslenme tarzı oldukça önemlidir. Sorunlu bir saç tipiniz varsa önce bir uzmana başvurarak tedavi planı oluşturmalısınız. Saçlarınız için doğal bakım maskeleri ve güvenilir markalardan alacağınız soğuk pres üretilmiş bitkisel yağlar oldukça faydalı olacaktır. Piyasada bulunan mevcut saç maskeleri, saç bakım sıvıları arasından saç tipinize uygun olan seçilerek bakım uygulanmalıdır.

Sağlıklı Beden

Hayatın bu hızlı temposunda sporu atlamamak lazım. Belki çalışan bir bayansınız. Belki de 2-3 çocuklu bir annesiniz. Her durumda düzenli hareket metabolizmanız için oldukça önemli. Bütün fırsatları değerlendirmeniz gerekir. Yürüyen merdiven yerine merdivenleri kendiniz çıkmayı, markete, alışverişe

arabayla gitmek yerine yürümeyi tercih etmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Eğer bir spor merkezine gidemiyorsanız, saydığımız bu fırsatlarla birlikte bol bol açık hava yürüyüşlerini aksatmadan yapmalısınız. Uyku düzeninize dikkat ederek uykunun verdiği tüm nimetleri almalısınız. Uyurken bile, kilosu  60 olan bir bayan, 8 saatlik uyku sırasında ortalama 454 kalori harcar.

Bol sebze tüketip, taze sıkılmış meyve sularını tercih etmeli, hamur işlerinden ve şekerli gıdalardan uzaklaşıp sağlıklı beslenmeli, çayınızdaki ve kahvenizdeki  şekere artık veda etmelisiniz. Vitaminleri doğal yollarla almaya çalışarak ve en önemlisi de kendinizi severek sağlıklı bir bedene ve güzelliğe ulaşabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Dukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır

Dukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır   Dukan diyeti adını mucidi olan Pierre Dukan adındaki tıp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir