Ana Sayfa » Eğitim » 31 Mart’ta Okullar Tatil mi ? 31 Mart’ta Öğrenciler İzinli Sayılacak

31 Mart’ta Okullar Tatil mi ? 31 Mart’ta Öğrenciler İzinli Sayılacak

AA haber ajansın haberine Göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin ardından bakanlığa bağlı okulların 31 Mart 2014 Pazartesi günü eğitim verilmeyeceğini ve yönetici öğretmeler ve öğrencilerin o gün izinli olarak sayılacağını duyurdu.31 Mart’ta okullar tatil olacak mı ?

Milli Eğitim Bakanlığı yerel seçimlere ilişkin tam 81 ilin valiliğine yazı göndererek 30 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde eğitim kurumlarının asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanacağına imkan verecek şekilde hazırlandıklarını belirtti.

Mahalli yönetimler seçiminin özelliği nedeniyle oyların sayım işleminin akşam geç saatlere kadar sürdüğünü hatırlatarak yazıda bu durumda eğitim kurumlarının aynı gün içerisind

e eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesini engellediği ifadesinde bulunuldu.

Bu durumdan dolayı bakanlığa bağlı okulların 30 mart seçimlerinden bir sonraki gün yani 31 mart 2014 Pazartesi günü eğitim verilmeyeceğine dikkat çekilen yazıda yönetici öğretmenler ve öğrencilerin o gün için izinli olacağı bildirildi.

31 Mart Pazartesi Okullar Tatil

Yazıda, 28735 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 2. dönem toplu sözleşmenin “Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna ilişkin Toplu Sözleşme” bölümünün 2. maddesinde, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar” hükmüne yer verildiği anımsatıldı.

Bu habere de bakabilirisiniz

2015 sınav takvimi

2015 Ösym Sınav Takvimi Kpss, Lys, Ygs, Ales Sınav Tarihleri

İnsanların hayatlarına farklı bir yön veren Sınavlarından bir kaçı olan Kpss, Lys, Ygs, Ales 2015 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir